Gabinet masażu i estetyki ciała "Masaż Line" w Gdańsku
Edit Content
Gabinet masażu i estetyki ciała "Masaż Line" w Gdańsku

Masaż Line Katia Hryhorieva

ul. Fiszera 14, Gdańsk 80-231

794 629 932

katiahryhor0704@gmail.com

Kinesiotaping Gdańsk - plastrowanie ciała

Kinesiotaping to metoda wykorzystywana podczas rehabilitacji i fizjoterapii, która polega na naklejeniu specjalnego elastycznego plastra na konkretne części ciała. Nazwa pochodzi od połączenia dwóch zwrotów: kinesiology (ang. kinezjologia, nauka o ruchu) oraz taping (ang. oklejanie plastrami). Plaster ten jest elastyczny i nie ogranicza ruchów ciała, dzięki czemu pacjent może normalnie funkcjonować podczas terapii. Kinesiotaping stosujemy w celu poprawy krążenia krwi, zmniejszenia bólu mięśniowego, poprawy postawy ciała, stabilizacji stawów oraz redukcji obrzęków. Metoda ta jest coraz częściej wykorzystywana przez fizjoterapeutów ze względu na jej skuteczność oraz wszechstronne zastosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plastrowania ciała w Gdańsku i w jakim celu jest to stosowane, to z tego tekstu możesz się o tym przekonać.

Kinesiotaping Gdańsk

Na czym polega kinesiotaping?

Kinesiotaping to rodzaj terapii, polegający na przyklejaniu specjalnych plastrow na określone części ciała w celu zapewnienia wsparcia i stabilności mięśniom i stawom. Jest to bezpieczna metoda, stworzona w celu usprawnienia naturalnych procesów naprawczych organizmu oraz zmniejszenia napięcia mięśniowego. Jak przed każdą terapią, należy wykonać dokładne badania fizjoterapeutyczne, aby sprawdzić rodzaj zaburzenia lub schorzenia aparatu ruchu. Kinesiotaping może być skuteczną formą leczenia urazów sportowych, bólu pleców, bólu stawów, a także innych problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu plastrow, możliwe jest także poprawienie krążenia krwi oraz redukcja obrzęków. Tą metode terapii stosujemy zarówno u sportowców, jak i u osób codziennie borykających się z dolegliwościami bólowymi.

Kinesiotaping Gdańsk - plastrowanie ciała - oferta od Masaż Line

Oferujemy kinesiotaping w Gdańsku

Oferujemy kinesiotaping w naszym gabinecie masażu w Gdańsku. Nasza oferta obejmuje plastrowanie dynamiczne, które polega na specjalnych taśmach nakładanych na określone części ciała. Nasz terapeuta jest w stanie ustabilizować napięcie mięśniowe poprzez odpowiednio dobrane i naklejone plastry na ciało pacjenta. Plastrowanie dynamiczne jest skuteczną formą terapii wspomagającą stawy, mięśnie oraz układ limfatyczny, co przyczynia się do poprawy funkcjonowania organizmu i redukcji bólu. Dzięki naszej usłudze plastrowania dynamicznego w Gdańsku, nasi pacjenci mogą cieszyć się zwiększoną mobilnością oraz szybszym powrotem do aktywności fizycznej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, aby doświadczyć dobroczynnego działania kinesiotapingu na własnej skórze.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazania do wykonania zabiegu metody kinesiotapingu są bardzo zróżnicowane i obejmują wiele różnych schorzeń oraz urazów. Zabieg ten zalecamy w przypadku świeżych skręceń, świeżych krwiaków, obrzęków limfatycznych, naciągnięć mięśni, stanów bólowych kręgosłupa – dyskopatii oraz stanów zapalnych stawów obwodowych. Dodatkowo, metoda kinesiotapingu może również być wykorzystana do usprawniania procesów gojenia po operacjach, takich jak rekonstrukcja więzadeł czy szycie ścięgna. Zabieg ten może również pomóc w zmniejszeniu ryzyka kontuzji podczas uprawiania sportu, poprzez stabilizację i wsparcie urazowych partii ciała. Ponadto, kinesiotaping może być również stosowany w celu zwiększenia lub ograniczenia zakresu ruchu w stawie. W przypadku kobiet ciężarnych, metoda kinesiotapingu może pomóc w likwidacji bólu oraz innych dolegliwości związanych z ciążą. Dzięki różnorodnym wskazaniom, metoda ta znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny oraz fizjoterapii.

Kinesiotaping Gdańsk - plastrowanie ciała - oferta od Masaż Line

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu mogą obejmować różne czynniki, które mogą wpływać na skuteczność procedury. Istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania plastrów na określone części ciała, które obejmują ostre choroby infekcyjne skóry, takie jak infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Dodatkowo, osoby z historią nowotworów mogą być niekwalifikowane do zabiegu ze względu na ryzyko pogorszenia stanu zdrowia. Zakrzepowe zapalenie żył również może stanowić przeciwwskazanie, ponieważ może to prowadzić do powikłań i przeciwwskazań w leczeniu. Dodatkowo, uczulenie na klej akrylowy może skutecznie wykluczyć osobę jako potencjalnego kandydata do zabiegu z zastosowaniem plastrów. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do procedury konsultować się z lekarzem w celu ustalenia, czy istnieją jakieś przeciwwskazania dla danej osoby.

Najczęściej zadawane pytania na temat kinesiotapingu

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania na temat kinesiotapingu. Ewentualnie skontaktuj się z nami, aby bezpośrednio dowiedzieć się więcej.

Jest to inna nazwa na kinesiotaping tak samo jak i taping.

Ludzie wykorzystują je wyczynowej i amatorskiej fizjoterapii sportowej, do uśmierzania bólu oraz leczenia kontuzji stawów, ścięgien, kręgosłupa, czy zwyrodnień. Ponadto, metody te są skuteczne w terapii pooperacyjnej, przyspieszając wchłanianie się zwłóknień, blizn, obrzęków, jak również gojenie się ran. Są także stosowane w terapii neurologicznej, ortopedycznej, ginekologicznej i pediatrycznej. Dodatkowo, wykorzystujemy je w celu korekcji sylwetki i drenażu limfatycznego.

Tak i w przypadku nieumiejętnego nałożenia plastra, odnotowuje się przypadki pogorszenie stanu pacjenta.

Zainteresowany/a?
Zobacz jakie masaże oferujemy!